hero-banner
LÆR OS AT KENDE
OM PANTRII

Pantrii er en online markedsplads for køb og salg af fødevarer til erhverv.

Vi gør det nemt og gennemsigtigt for erhvervskunder at købe unikke, lokale og bæredygtige fødevarer - direkte fra producenten.

Vi drømmer om at bane vejen for et nyt og gennemsigtigt fødevaresystem, hvor der er plads til produkter med en historie.

Virksomheden blev stiftet i 2017 under navnet Råhandel, og skiftede navn til Pantrii i starten af 2022.

kontakt os
mail-icon
kontakt@pantrii.io
+45 92 45 01 05
Man-Fre 9:00 - 17:00
find os
location-icon
Ravnsborggade 8B. 3. sal
2200 København N
Danmark
employee-image
Solveig Felbo
Founder, Partner & Chief Executive Officer
operations team
employee-image
Anders Hermann J.
Co-founder, Partner & Chief Operations Officer
anders@pantrii.io
44 14 01 51
employee-image
Sidra Khan
Finance Manager
sidra@pantrii.io
44 14 45 65
employee-image
Yijia Zhuo
Bookkeeper
bogholderi@pantrii.io
44 14 05 62
category team
employee-image
Philip K. Grønkjær
Chief Category Officer
philip@pantrii.io
44 14 03 55
employee-image
Malte Johnsen
Supplier Relations Manager
malte@pantrii.io
44 14 08 38
sales team
employee-image
Jan Andersen
Partner & Chief Sales Officer
jan@pantrii.io
44 14 05 61
employee-image
Claus Kirk
Account Manager
claus@pantrii.io
44 14 05 68
employee-image
Caroline L. Larsen
Customer Success Manager
caroline@pantrii.io
44 14 08 22
employee-image
Fernando Garcia
Account Manager
fernando@pantrii.io
44 14 01 52
communications team
employee-image
Signe Bering
Head of Communications
signe@pantrii.io
44 14 03 56
employee-image
Sigrid B. Jensen
Communications Associate
sigrid@pantrii.io
tech team
employee-image
Simon McGilbray
Chief Product Officer
simon@pantrii.io
42 41 08 99
employee-image
Michael D. Mathiesen
Co-founder, Partner & Tech Lead
michael@pantrii.io
60 24 80 85
employee-image
Karlo Kasumović
Full Stack Developer
karlo@pantrii.io
employee-image
Nicolai Christensen
Developer
nicolai@pantrii.io
employee-image
Tiffany Tran
Junior UX/UI Designer
tiffany@pantrii.io
employee-image
Moritz Gehlmann
Data Analyst
moritz@pantrii.io
employee-image
Paulo Soares
Senior Software Engineer
paulo@pantrii.io
vores bestyrelse
employee-image
Mathias B. Lorenz
Board Member
email-iconlinkedin-icon
employee-image
Johan Bülow
Board Member
email-iconlinkedin-icon
employee-image
Christian Coff
Founder, Partner & Board Member
email-iconlinkedin-icon
employee-image
Søren Jørgensen
Chair of the board
email-iconlinkedin-icon
støttet af