om pantrii

EKSTRAORDINÆRE FØDEVARER PÅ MENUEN

Pantrii er en online markedsplads for professionelle, hvor du kan købe ekstraordinære fødevarer engros fra små og lokale leverandører.

Vi gør det nemt for dig at få smagfulde, lokale kvalitetsfødevarer på menuen i din restaurant eller café.

Du får adgang til et unikt sortiment bestående af produkter fra leverandører der arbejder med bæredygtighed, innovation eller kvalitet.

Her kan du gå opdagelse blandt over 1000 produkter og dykke ned i historien bag, så du kan give dine kunder en unik smagsoplevelse.

Du finder bl.a. grøntsager, ost, kød, æg, drikkevarer og meget mere fra landets bedste leverandører til konkurrencedygtige priser.

Aurion
Rønnely
DRØMMEN OM ET 
BEDRE FØDEVARESYSTEM

Pantrii opstod under navnet Råhandel i 2016, hvor to ildsjæle gik sammen om en fælles vision om at skabe bedre vilkår for små leverandører af fødevarer.

I dag tæller Pantrii 17 ansatte der til dagligt arbejder fra vores kontor i hjertet af Nørrebro, København.

En del af dem kommer med mange års erfaring fra kokkefaget, og kender alt til dagligdagen i de professionelle køkkener.

Sammen med dig drømmer vi om at bane vejen for et nyt og gennemsigtigt fødevaresystem, med bedre plads til ekstraordinære fødevarer.

kontakt os
mail-icon
kontakt@pantrii.io
+45 92 45 01 05
Man-Fre 9:00 - 17:00
find os
location-icon
Pantrii
Ravnsborggade 8B. 3. sal
2200 København N
INDLEVERINGSSTED
Shipping icon
Best Transport
Rugvænget 56
2630 Taastrup
employee-image
Nicolai Bargholz
CEO
nb@pantrii.io
40701972
operations team
employee-image
Anders Hermann J.
Co-founder, Partner & COO
anders@pantrii.io
44 14 01 51
employee-image
Sidra Khan
Finance Manager
bogholderi@pantrii.io
44 14 45 65
category team
employee-image
Philip K. Grønkjær
Chief Category Officer
philip@pantrii.io
44 14 03 55
employee-image
Malte Johnsen
Supplier Relations & Category Manager (parttime)
malte@pantrii.io
44 14 08 38
sales team
employee-image
Jan Andersen
Partner & Chief Sales Officer
jan@pantrii.io
44 14 05 61
employee-image
Claus Kirk
Account Manager
claus@pantrii.io
44 14 05 68
employee-image
Caroline L. Larsen
Customer Success Manager
caroline@pantrii.io
44 14 08 22
employee-image
Fernando Garcia
Account Manager
fernando@pantrii.io
44 14 01 52
PRODUCT team
employee-image
Simon McGilbray
Chief Product Officer
simon@pantrii.io
42 41 08 99
employee-image
Michael D. Mathiesen
Co-founder, Partner & Tech Lead
michael@pantrii.io
60 24 80 85
employee-image
Signe Bering
Head of Communications
signe@pantrii.io
44 14 03 56
employee-image
Karlo Kasumović
Full Stack Developer
karlo@pantrii.io
employee-image
Moritz Gehlmann
Data Analyst
moritz@pantrii.io
employee-image
Nicolai Christensen
Developer
nicolai@pantrii.io
employee-image
Paulo Soares
Senior Software Engineer
paulo@pantrii.io
employee-image
Tiffany Tran
Frontend Designer
tiffany@pantrii.io
vores bestyrelse
employee-image
Mark Durno
Board Member
email-iconlinkedin-icon
employee-image
Johan Bülow
Board Member
email-iconlinkedin-icon
employee-image
Mogens Haahr Bagger
Board Member
email-iconlinkedin-icon
employee-image
Søren Jørgensen
Chair of the board
email-iconlinkedin-icon
støttet af
Close Cookie Preference Manager
Cookie indstillinger
Ved at trykke “Acceptér alle cookies” giver du samtykke til opbevaringen af cookies på din enhed, som forbedrer navigationen på siden, analyserer brugen af siden og hjælper med vores marketingindsatser. Mere info
Nødvendige
Cookies som er nødvendige for hjemmesidens funktionalitet.
Made by Flinch 77
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Cookie indstillinger